Familien

Vi er et full service produktionsselskab, og det betyder, at vi har de ressourcer, der er nødvendige for at tage en filmproduktion fra preproduktion gennem produktion og postproduktion til færdig film i forskellige versioneringer. Vi leverer videoindhold til alle platforme og arbejder dagligt med video og film til sociale medier, biograf og TV.

Vi har production crew og arbejdskraft til mange forskellige filmiske opgaver:
Instruktører, producere, fotografer, klippere, og colorgradere.

Thor Hampus Bank
Co—Founder / Director & Producer

thor@gotfat.dk
+45 22129474

Emil Johnsen
Co—Founder / Producer & Director

emil@gotfat.dk
+45 30232570

Puk Lodahl Eisenhardt
Producer

puk@gotfat.dk
+45 26375003

Mark Vesterlund
Editor / Art Director

mark@gotfat.dk
+45 42507606

Jian Zhi Zhang
Colorist

jian@gotfat.dk
+45 28938688

Peter Sørensen
Kamera / Lys

peter@gotfat.dk
+45 30252230

Jacob Gosch
Kamera / Lys / Drone

jacob@gotfat.dk
+45 25707814

Emil Lund
Kamera / Lys / Lyd

lund@gotfat.dk

Jacob Højberg Callesen
Editor / Web Designer

callesen@gotfat.dk
+45 27292433

Portræt af Morten Højgaard

Morten Højgaard
Junior Fotograf

morten@gotfat.dk
+45 28556237

Astrid Gott
Junior Producer

astrid@gotfat.dk

Portræt af Carl Emil Voldgaard

Carl Emil Voldgaard
Part-Time Fotograf / Editor

 
 

Portræt af Frederik Birn

Frederik Birn
Junior Editor / Motion Graphics

frederik@gotfat.dk

Portræt af Anna Lomholt

Anna Lomholt Madsen
Junior Director

Portræt af Jacob Fischer

Jacob Laursen
Junior Editor

Portræt af August Vinther

August Vinther Thomsen
Junior Editor / Production Assistant

Anders Voss Jacobsen
Intern

Andreas Thomsen
Intern

Mathilde Fjord Jørgensen
Intern

Signe Rauff
Intern

Gotfat Productions
Christiansgade 18, st. 8000 Aarhus C

Kontakt os her
mail@gotfat.dk / +45 22129474 / +45 30232570

Kontakt os her
mail@gotfat.dk / +45 22129474 / +45 30232570

Gotfat Productions
Christiansgade 18, st. 8000 Aarhus C