Familien

Vi er et full service produktionsselskab, og det betyder, at vi har de ressourcer, der er nødvendige for at tage en filmproduktion fra preproduktion gennem produktion og postproduktion til færdig film i forskellige versioneringer. Vi leverer videoindhold til alle platforme og arbejder dagligt med video og film til sociale medier, biograf og TV.

Vi har production crew og arbejdskraft til mange forskellige filmiske opgaver:
Instruktører, producere, fotografer, klippere, og colorgradere.

Thor Hampus Bank
Partner / Instruktør & Producer

thor@gotfat.dk
+45 22129474

Emil Johnsen
Partner / Producer & Instruktør

emil@gotfat.dk
+45 30232570

Puk Lodahl Eisenhardt
Producer

puk@gotfat.dk
+45 26375003

Mark Vesterlund
Klipper / Art Director

mark@gotfat.dk
+45 42507606

Jacob Højberg Callesen
Klipper / Motion Graphics / Web

callesen@gotfat.dk
+45 27292433

Jian Zhi Zhang
Colorist

jian@gotfat.dk
+45 28938688

Peter Sørensen
Director of Photography

peter@gotfat.dk
+45 30252230

Jacob Gosch
Steadicam / Fotograf

jacob@gotfat.dk
+45 25707814

Emil Lund
Gaffer / FTP-elev

lund@gotfat.dk

Morten Højgaard
Fotograf / Junior Instruktør

morten@gotfat.dk
+45 28556237

Astrid Gott
Junior Producer

astrid@gotfat.dk
+45 26353420

Daniel Hertz Sørensen
Junior Fotograf / FTP-elev

daniel@gotfat.dk

Albert Smith Præstholm
Intern

albert@gotfat.dk

Mathias Littau
Intern

mathias@gotfat.dk

Gotfat Productions
Christiansgade 18, st. 8000 Aarhus C

Kontakt os her
mail@gotfat.dk / +45 22129474 / +45 30232570

Kontakt os her
mail@gotfat.dk / +45 22129474 / +45 30232570

Gotfat Productions
Christiansgade 18, st. 8000 Aarhus C