Teamet

Vi er et full service produktionsselskab, og det betyder, at vi har de ressourcer, der er nødvendige for at tage en filmproduktion fra preproduktion gennem produktion og postproduktion til færdig film i forskellige versioneringer. Vi leverer videoindhold til alle platforme og arbejder dagligt med video og film til sociale medier, biograf og TV.

Vi har production crew og arbejdskraft til mange forskellige filmiske opgaver:
Instruktører, producere, fotografer, klippere, og colorgradere.

Emil Johnsen
Partner / Instruktør & Producer

emil@gotfat.dk
+45 30232570

Thor Hampus Bank
Partner / Instruktør & Producer

thor@gotfat.dk
+45 22129474

Sissel Vindskov
Produktionsleder

sissel@gotfat.dk
+45 22852659

Mark Vesterlund
Klipper / Art Director

mark@gotfat.dk
+45 42507606

Martin Westberg
Klipper

martin.w@gotfat.dk

Jian Zhi Zhang
Colorgrader

jian@gotfat.dk
+45 28938688

Peter Sørensen
Fotograf

peter@gotfat.dk
+45 30252230

Jacob Gosch
Steadicam / Fotograf

jacob@gotfat.dk
+45 25707814

Morten Højgaard
Fotograf / Instruktør

morten@gotfat.dk
+45 28556237

Daniel Hertz Sørensen
Fotograf / FTP-elev

daniel@gotfat.dk

Victor Hannibal
Fotograf / FTP-elev

victor@gotfat.dk

Alexander Frank
Producerassistent

alexander@gotfat.dk

Maja Gotland Svendsen
Praktikant

maja@gotfat.dk

Puk Lodahl Eisenhardt (på barsel)
Producer

puk@gotfat.dk
+45 26375003

Jacob Højberg Callesen (på barsel)
Klipper / Motion Graphics / Web

callesen@gotfat.dk
+45 27292433

Gotfat Productions
Christiansgade 18, st. 8000 Aarhus C

Kontakt os her
mail@gotfat.dk / +45 30232570

Kontakt os her
mail@gotfat.dk / +45 30232570

Gotfat Productions
Christiansgade 18, st. 8000 Aarhus C